VIDEO & FOTO: Fantastični Cavani srušio Portugalce i prvake Evrope udaljio sa Mundijala

24sata.info

Vijesti / 24sata.info 14 Views 0

Saznali smo i drugog člana četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Rusiji, a to je selekcija Urugvaja koja je rezultatom 2:1 eliminisala prvake Evrope, Portugal.

Nakon fantastičnog duela između Francuske i Argentine, gledali smo još jedan dramatičan susret u osmini finala Svjetskog prvenstva. Ipak, nismo vidjeli toliko golova, no drame je itekako bilo u Sočiju.

Fantastično su Urugvajci otvorili duel. Igrao se sedmi minut kada je Luis Suarez poslao oštru loptu pred gol Portugala, a sjajno se snašao Edinson Cavani i glavom je zakucao iza Ruija Patricija.

Portugal je nakon tog gola bio doslovno bezopasan. Ronaldo i družina nisu mogli ništa pred golom Fernanda Muslere koji gotovo i da nije imao posla.

Još dvije šanse u prvom dijelu imali su Urugvajci, ali Luis Suarez u dva navrata nije bio precizan. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

U nastavku nešto bolja i otvorenija igra Portugala, što je podiglo kvalitetu utakmice. U 55. minuti Pepe je glavom poravnao rezultat i djelovalo je da se Portugal može spasiti.

Ipak, samo sedam minuta kasnije Cavani postiže novi fenomenalan gol. Ovaj put iz prve je gađao dalji ugao i pogodio za vodstvo, a kasnije i pobjedu Urugvaja.

Tako ovaj trofejni južnoamerički tim ponovo prolazi među osam najboljih ekipa na svijetu, dok se aktuelni prvak Evrope oprašta od Mundijala.